Регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях за три місяці сторгувало комплекс будівель профілакторію шахти «Октябрська». Ціна на цей об’єкт приватизації, стрибнувши до 2,45 мільйонів, провалилася до 137 грн.
8 вересня на аукціоні цей комплекс придбав за 164 грн. 76 коп. дніпрянин Мамедов Айдин Аріф огли. Наразі очікується публікація протоколу.
Профілакторій має статус об’єкта соціально-культурного призначення та перебуває на балансі АТ «Криворізький залізорудний комбінат». Він розташований за адресою: Кривий Ріг, вулиця Шконди, 1А.
Загальна площа об’єкта в будівлі: 2140,4 м2. У складі комплексу:
- будівля основного корпусу літ. А-2, Аꞌ-1;
- будівля їдальні літ. Б,
- будівля водолікарні літ. В;
- будівля прачечної літ. Е;
- бази та склади овочесховища літ. З,
Площа земельної ділянки складає 24 241 м2. Проте в державному земельному кадастрі земельна ділянка профілакторію не зареєстрована, кадастровий номер відсутній. Інформація про речове право та наявність обмежень на земельну ділянку відсутня. В інформаційному повідомленні замовника аукціону, до 2017 року земельна ділянка була зареєстрована в ДЗК, мала кадастровий номер: 1211000000:04:425:0004. Управлінням Держземагенства у Криворізькому районі 13.11.2017 земельну ділянку було перенесено в архівний шар та скасовано її реєстрацію.
Також повідомляється, що однією з умов продажу об’єкта приватизації є те, що з моменту переходу права власності на об’єкт приватизації, покупець зобов’язаний забезпечити збереження соціально-культурного призначення об’єкта протягом п’яти років з можливістю його перепрофілювання.
Перший аукціон, який Фонд Держмайна провів у липні, вийшов напрочуд активним та дієвим. Він проходив за процедурою трираундовий англійський аукціон – тобто, зробивши ставки, учасники мали змогу тричі їх підвищувати. Перемагає та ставка, яка після трьох раундів, буде найвищою.
Аукціон зібрав п’ятьох учасників. Від початкової ставки у 27 тис. 459 грн.16 коп. вартість закинутого профілакторію на березі Саксагані злетіла до кількох мільйонів гривень. Хід торгів можна побачити тут.
Найдорожча пропозиція була у Неводнічого Максима Вікторовича, який запропонував 2 млн. 451 тис. грн. за комплекс будівель профілакторію. Проте переможець не підписав протокол та відмовився від покупки. За його поясненням, він планував зробити у Кривому Розі реабілітаційний центр, але не врахував, що торги відбуваються без ПДВ, а тому кінцева ціна виявилася значно вищою, від тієї суми, що переможець був готовий викласти за будівлі. Перший аукціон було визнано таким, що не відбувся.
Тоді в серпні замовник оголосив повторний аукціон. Його також проводили як трираундовий англійський аукціон – із ставками на підвищення ціни.
Цікаво, що в аукціоні чотири з учасників приймали участь повторно. А перемога дісталася минулому опоненту Максма Неводнічого Гончарову Миколі Вікторовичу.
Це саме Гончаров у першому аукціоні задрав ціну за 2 мільйони, чим змусив підвищувати ставки Неводнічого. Цього разу Гончаров зупинився на сумі 500 тис. 200 грн. Подивитися хід торгів можна тут.
Переможець Гончаров також відмовився від будівель і не підписав протокол. Отримати пояснення про причину відмови нам не вдалося.
Після того, як були проведені два неуспішні аукціони, замовник оголосив третій. Але тепер провів його за процедурою гібридний голландський аукціон. Це аукціон на пониження ціни, під час якого початкова вартість лота покроково знижується, аж поки хтось з учасників не зупинить зниження.
Гібридний голландський аукціон може застосовуватися в разі неуспішних англійських аукціонів.
Початкова ціна реалізації будівель профілакторію цього разу складала 13 тис. 729 грн. 58 коп.
На ці торги не прийшов жодний учасник двох минулих аукціонів. 8 вересня сам із собою торгувався Мамедов Айдин Аріф огли, який знизив цю невелику ціну в 10 разів – до 137 грн. 30 коп. Як це було, можна подивитися тут.
Сьогодні аукціон на етапі очікування публікації протоколу.
За нашою думку, вся ця узгодженість дій учасників протягом трьох аукціонів свідчить про те, що цей профілакторій із самого початку планували продати за найменшу ціну. Всі учасники відпрацювали на те, щоб не відбулися перші два аукціони, процедура проведення яких вимагає підвищення ціни.
Тому й випадкового учасника Неводнічого в першому аукціоні стимулювали задрати ціну, а переможець другого аукціону Гончаров, що начебто зекономив 1,5 млн. грн., також відмовився від покупки. За нашим припущенням п’ять будівель з червоної цегли, обкладені плиткою, та бетонні плити перекриття, просто «подарували» під розбору дніпровським бізнесменам. Не дивлячись, на умову аукціону щодо збереження соціально-культурного призначення об’єкта протягом п’яти років з можливістю його перепрофілювання, дуже скоро будівельні матеріали з профілакторію, з’являться на вторинному ринку.
Іще один момент, який ми намагалися прояснити, поки готували цей матеріал. Вперше будівлі профілакторію шахти «Октябрська» потрапили до переліку об’єктів на приватизацію в 2021 році. Про це свідчить наказ Фонду Держмайна.
Тоді ж в 2021 році на сайті Прозорро.Продажі було опубліковано цей обєкт.
Через дав роки з переліку будівель комплексу зникла будівля профілакторію з басейном (літера Г), загальною площею 417 м2 та будівля підвалу (літера Д) розміром 3,85 х 5,75 м. Ми намагалися зв’язатися із представниками регіонального відділення Фонду Держмайна, але контактна особа аукціонів відмовилася відповідати на запитання, а начальниця так не передзвонила. Номер контактного телефону ГО «Криворізький центр розслідувань» є в приймальній секретарки, то ж ми готові додати до тексту пояснення керівництва регіонального відділення Фонду державного майна України.
Leave a Reply