Державні тендери. Крок до прозорості

НГ.РЕГІОН.СХІД, НОВИНИ

У Кривому Розі підряди на ремонти отримує фірма, чиї власники мають відкриті кримінальні провадження

Управління капітального будівництва виконкому Криворізької міської ради в черговий раз провело закупівлю послуги з реконструкції нежитлового приміщення на першому поверсі житлового будинку №24 на вул. Івана Сірка у Кривому Розі під амбулаторію.

18 жовтня начальник управління Валерій Катькін підписав договір на суму  5 млн. 253 тис. 961 грн. 20 коп. з директором ТОВ «Віват-КР» Віталієм Медведєвим.

Інформація про це міститься у системі «Прозорро».

Ще до початку повномасштабного вторгнення, 31 січня 2022 року, Валерій Катькін вже підписував аналогічний договір на ремонт цього ж самого приміщення під амбулаторію з тим же самим Віталієм Медведєвим та його ТОВ «Віват-КР».

Але сума ремонту тоді була набагато менша – 2 млн. 977 тис. 900 грн. Ця закупівля також міститься в системі «Прозорро».

Виявляється, що цей тендер в червні 2022 року потрапив під моніторинг Держаудитслужби і аудитори виявили порушення при проведенні закупівлі. Управління капітального будівництва не відхилило пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону та не надало інформацію та документи на запит Держаудитслужби.

Тим не менш, фірма, до діяльності якої були питання у аудиторів, розпочала на об’єкті роботи.

З початком війни фінансування всіх ремонтів поставили на паузу. В березні 2023 року чиновники Управління капітального будівництва розірвали договір та розрахувалися з ТОВ «Віват-КР» за якісь виконані на об’єкті роботи. Сума оплати склала 493 тис. 881 грн. 60 коп.

Подивитися цю транзакцію можна тут.

Паралельно чиновники замовили нову (!) проектно-кошторисну документацію про ремонту приміщення під амбулаторію. При чому замовили напряму у того ж  самого проектувальника, що і за першим разом, – у ФОП Сергій Проскурня.

Перший проект 2019 року 197,7 тис. грн.

Другий проект 2023 року 202,7 тис. грн.

І повторний будівельний підряд знову дістався «правильному» підряднику.

ТОВ «Віват-КР» зареєстровано в березні 2019 року Віталієм Медведєвим, Валерієм Шабановим та Ігорем Доценко. Всі вони внесли майже рівноцінні суми в статутний фонд компанії.

Але вже на початку 2020 року з реєстру зникає прізвище Доценка разом з його внеском. Можливо тому, щоб приховати справжніх бенефіціарів цього бізнес проекту.

Персона Ігоря Доценка добре відома у будівельному світі Кривого Рогу, у нього широке коло контактів у світі бізнесу, активне політичне життя та яскрава біографія. Приміром, він був засновником та співвласником компанії Андарія Девелопмент Груп, коли та виконувала скандальні ремонтні роботи у парку Гданцівській та у ДК на Карачунах.

Ігор Доценко колишній десантник та ветеран Афганістану. Він є бізнес-партнером екс-регіонала, діючого депутата Криворізької міськради від забороненої нині партії  «Опозиційна платформа – за життя», власника приватних ЖЕКів Сергія Смєлого.

За освітою Доценко художник-мультиплікатор працював режисером та дизайнером на ТРК «Криворіжжя». Громадська організація Доценка «Кривбасфільм» сьогодні займається зйомками кінофільму. У фільмі “Столичний транзит” Доценко і головний герой, і сценарист, і режисер. Більше про це кіно можна почитати тут.

Ігор Доценко двічі обирався до Дніпропетровської обласної ради – у 2015 від “Опозиційного блоку”, а у 2020 році пройшов в облраду від Блоку Вілкула «Українська перспектива».

А от Шабанов та Медведєв обидва відпрацювали на виборах народних депутатів на 33-му окрузі спостерігачами від ПП «Слуга народу».

І також обидва стали обвинуваченими у справах про ремонти  приміщень спортивних залів у сусідніх школах на Зарічному.

Шабанов фігурант досудового розслідування за №42020041730000052 від 16 червня 2020 року. Після того, як він від Департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради двічі отримував підряди на ремонтні роботи у спортзалі школи №125, отримав від правоохоронців ще й обвинувальний акт. Але чим закінчилася його справа – невідомо, бо в судовому реєстрі це останній документ

А от директор ТОВ «Віват-КР» після капітального ремонту спортзалу школи №126 став підозрюваним у кримінальному провадженні № 12022041230000126 від 25 січня 2022 року.

У вересні 2021 року ТОВ «Віват-КР» отримало цей підряд також від Департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради. Під час ремонту замість тих матеріалів, що були вказані у проектно-кошторисній документації, підрядник використав інші – більш дешеві. Неправдива інформація була занесена до актів виконаних робіт, які були підписані директором ТОВ «Віват-КР» та начальником Департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради. Справа ще розглядається, до директора застосовано запобіжний захід, не пов`язаний з триманням під вартою, але йому загрожує від п’яти до восьми років ув’язнення.

Суддя зобов’язала директора ТОВ «Віват-КР» не відлучатися з міста, прибувати за кожною вимогою слідчого, прокурора або суду, здати на зберігання свій документи для виїзду за кордон та утримуватись від спілкування з працівниками Департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської Ради та експертами, які проводили експертизи по кримінальному провадженню.

Згідно ухвали суду, такі обов’язки покладені на підозрюваного до 11 листопада 2023 року.

І найсмішніше в цій історії.

У якості підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів, ТОВ «Віват-КР» надало договір про виконання ремонтних робіт в школі №126. Так, тих самих робіт, після яких директор компанії може відправитися за грати.

Leave a Reply