Державні тендери. Крок до прозорості

НГ.РЕГІОН.СХІД, НОВИНИ

У Кривому Розі комунальники замовили промислові ворота від токсичного виробника

Комунальне підприємство «Сансервіс»  Криворізької міської ради планує до кінця року відремонтувати приміщення профмайстерні. На придбання та встановлення 7 одиниць воріт в будівлі профмайстерні комунальники витратять 1 млн. 225 тис. 590 грн.

24 жовтня про намір укласти договір на таку суму з ФОП Володимир Глазков повідомлено на сайті публічних закупівель «Прозорро».

Закупівля проведена за процедурою «відкриті торги з особливостями». На торги прийшов лише один учасник ФОП Володимир Глазков, який не знижував стартової ціни.

Джерело фінансування закупівлі: місцевий бюджет. Місце поставки товарів та виконання робіт: Кривий Ріг, вул. Бикова, 6г. Встановити ворота комунальники планують до кінця року.

КП «Сансервіс» замовив ворота в комплекті зі встановленням:

  • 4 штуки ворота промислові секційні Nova Pro або «еквівалент»;
  • 3 штуки ворота промислові секційні Nova Pro з хвірткою або «еквівалент».

Технічне завдання містить детальний опис воріт – від кольору та типу полотна до сендвіч-панелей та фурнітури. За нашими спостереженнями, знайти еквівалент цим промисловим воротам було дуже складно. Також замовник прописав з  технічному завданні сервісне та гарантійне обслуговування воріт.

ФОП Володимир Глазков зареєстровано більше 17 років назад. Він ніколи не приймав участі у закупівлях на «Прозорро».

Співпраця з комунальниками КП «Сансервіс» – це перший досвід приватного підприємця Глазкова.

Також Володимир Глазков – власник компанії ТОВ “Алюпрофі”. Фірмі більше 10 років. Вона теж не працює на «Прозорро». Фірма Глазкова ТОВ “Алюпрофі” займається продажем та встановленням секційних воріт та ролетних систем. Вона є офіційним партнером на Дніпропетровщині компанії «Алютех-К».

Виробник воріт Nova Pro, які замовило та отримає КП «Сансервіс», – це і є ТОВ «Алютех-К».

Промислові ворота серії Nova Pro встановлюються на об’єктах із великогабаритними отворами – в ангарах, на складах, в виробничих приміщеннях для важкого спеціалізованого обладнання.

ТОВ «Алютех-К» працює на українському ринку більше 17 років. Компанія лідер ринку ролетних систем і вона є у зоні риску.

Серед засновників підприємства громадянин Білорусі Жуков Олексій Юрійович. Він також є засновником ще двох компаній в Україні – «Алютех-Гейтс» та «Алютех».

Виробничі потужності українського «Алютеха» разом з заводом у Білорусі та у Росії входять до складу холдингу ГК «Алютех».

Холдинг ГК «Алютех» зареєстрований в Кіпрському офшорі. Його бенефіціарний власник – компанія Elutek Investments Limited.

В лютому 2018 року Жуков продав 75% акцій Elutek Investments німецькому родинному бізнесу Hörmann. Це найбільший європейський виробник дверей, гаражних воріт та автоматичних приводів для них. На старті свого бізнесу Алютех  був офіційним дилером продукції німецького виробника в країнах СНД, а згодом розпочав власне виробництво та виріс у великий виробничо-збутовий холдинг.

І сьогодні 25% акцій лишається  у власності білоруса. Також Олексій Жуков залишив за собою керівну посаду в холдінгу.

Згідно реєстрів РФ, 15 грудня 2022 року російський підрозділ холдингу ООО “Алютех-Сибирь” припинив діяльність. Компанія була реорганізована у ООО “Алютех-Новосибирск”. Але керівник підприємства лишився той же самий. Так компанія обійшла західні санкції.

А от у Білорусі після початку збройної агресії Росії проти України, через наявність кіпрських акціонерів, уряд країни заборонив компанії Жукова розпоряджатися акціями без дозволу влади.

Заборона іноземним інвесторам із «недружніх» країн продавати частки, які вони мають у білоруських підприємствах – це свого роду відповідь на західні санкції.

Проте це не перешкоджає мінському «Алютеху» і сьогодні реалізовувати свою продукцію на території Росії.

Leave a Reply