13 грудня КП “Центр поводження з тваринами” КМР оприлюднив звіт про укладений договір із КП “Кривбасводоканал”. За 200 тис. грн. водоканал доремонтує одну з будівель «Центру поводження з тваринами».
Закупівля проведена без використання електронної системи «Прозорро». Замовник сам обрав виконавця робіт та уклав із ним угоду.
Згідно кошторису, майже всі матеріали для робот надав замовник. Підрядник до кінця 2024 року має виконати мурувальні роботи, поштукатурити та пофарбувати стіни, покласти плитку та зробити стяжку.
Згідно інформації системи публічних закупівель «Прозорро», КП “Кривбасводоканал” ремонтує будівлю Б-1 на території «Центру поводження з тваринами» з весни 2023 року.
В березні замовник уклав з водоканалом пряму угоду на 129 тис. 166 грн. 80 коп. Комунальники виконували на об’єкті покрівельні роботи та інші спеціалізовані будівельні роботи.
В червні робітники водоканалу займалися покриванням підлоги та стін. На ці роботи в Центрі витратили 163 тис. 594 грн. 33 коп. Знову договір уклали напряму з виконавцем.
В жовтні також були заявлені покрівельні роботи. Закупівлю провели за процедурою «відкриті торги з особливостями». Водоканал запропонував меншу ціну, ніж конкурент ПП “БК Гарант”, і отримав підряд на 144 тис. грн.
В грудні замовник на інші завершальні будівельні роботи направив 199 тис. 999 грн. 91 коп. Знову Центр працював за прямою угодою з водоканалом.
Загалом на роботи було витрачено 636 тис. 761 грн. Матеріали для роботи КП “Центр поводження з тваринами” закуповував окремо.
Чому одне комунальне підприємство, замість ремонту водопровідних та каналізаційних мереж по місту, займається будівельними роботами та ремонтами на території іншого комунального підприємства, в закупівлях не пояснюється.
Можливо, таким чином хочуть зекономити?
В контексті можливої економії, пригадується як у 2017 році, під час розбудови та створення “Центру поводження з тваринами” чиновники КП «Сансервіс», у підпорядкуванні якого тоді був Центр, теж вирішили зекономити. Єдиний комплекс споруд колишнього свинарника ПівдГЗК, на базі якого планували створити притулок для тварин, був розбитий на 16 окремих будівель. Зроблено це було для того, щоб під час реконструкції уникнути звітування в системі електронних торгів «Прозорро». Реконструкція вийшла така, що сьогодні ці роздроблені будівлі знову потребують ремонту, а деякі із них так і не ввели в експлуатацію.
На цій схемі “освоїли” 8 млн. грн. Через Генеральну прокуратуру було відкрито кримінальне провадження за найпопулярнішим корупційним правопорушенням – ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). На жаль справа ця сьогодні похована.
Наостанок додамо, що це вже не перший випадок, коли співробітники водоканалу виконують не профільну для них роботу.
В жовтні ми писали, що КП «Сансервіс» закупило у КП «Кривбасводоканал» дерев’яні лавки зі спинкою за 96,6 тис. грн. Походження цих лавок невідоме.
Leave a Reply